Jakie ubrania zabrać na sesję zdjęciową?

To częste pytanie zadawane przez osoby, które wezmą udział w swojej pierwszej sesji zdjęciowej. To tematyka sesji predysponuje do wyboru odpowiedniego stroju. Jeśli jest to sesja biznesowa, stawiamy na formalny dress code budzący zaufanie. W przypadku luźnych sesji stawiamy na ubrania, w którym czujemy się w pełni swobodnie i atrakcyjnie.

Warto również skonsultować się z fotografem, który chętnie doradzi wybór odpowiednich ubrań. Jeśli chcemy stworzyć szerszy zakres zdjęć, wówczas możemy przygotować kilka strojów. Plusem jest to, że doświadczony fotograf często dysponuje licznymi dodatkami i akcesoriami, które można wykorzystać podczas sesji zdjęciowej. Ważnym wyznacznikiem jest również to, w jakim miejscu odbywa się sesja oraz jakie są jej okoliczności.

W przypadku sesji plenerowych zawsze warto przygotować się na ewentualne zmiany pogody. Ubierzmy się lekko i swobodnie, ale zabierzmy ze sobą również ubrania, które założymy, gdy zrobi się chłodniej. W przypadku formalnych sesji warto zabrać ze sobą wygodne buty na zmianę. Obuwie formalne będziemy zakładać wyłącznie na czas robienia zdjęć.